O nás

Když se řekne káva, mnozí si představí svůj oblíbený červený hrnek se dvěma ranními povzbuzujícími lžičkami instantní kávy zalitými horkou vodou. Pro jiné je káva radostí nebo zvykem, bez kterého si nedovedou svoji existenci představit. Káva není jen nápojem k zahnání únavy nebo chuti. Její popíjení už po staletí představuje společenský rituál. Připravujeme ji, když přijde návštěva, u šálku kávy se potkáváme s přáteli. Věta „nešel bys na kafe?“ nás provází většinou života. My s kávou vstáváme i usínáme.

Kdo jsou ti kávoví maniaci

Tento blog pro vás píše několik spolupracovníků, a zároveň kamarádů, z jedné pražské kavárny, kteří se chtějí podělit o vše, co o kávě vědí. Káva se pro nás stala náplní jak pracovního, tak osobního života. Neustále se vzděláváme, zkoušíme a ochutnáváme. V textech vycházíme z české i zahraniční literatury, blogů, ale hlavně z našich vlastních zkušeností.

Co děláme, když nepíšeme tenhle blog?

Třeba pořádáme Prague Coffee Festival, nebo sklízíme kávu po světě, nebo ji pražíme v některé z pražíren, nebo kávu vaříme – tedy ano řada z nás jsou, nebo byli baristé, nebo baristky a přestože, nebo možná protože mezi námi není žádný Thomas Tracy – někteří to dopracovali tak daleko, že se staly ochutnavači kávy.

Co v Kavárníkovi najdete

Protože čtete tento text, nejspíš i pro vás káva znamená něco víc než jen dávku kofeinu. Těší nás, že se zajímáte o to, co máte v šálku, kde kávová zrnka, ze kterých jste si uvařili kávu, rostla, co ovlivnilo jejich chuť, kdo je sklízel, jak se zpracovávala, jak byla upražena a v neposlední řadě i to, jak si je lze připravit.

Kávový svět je obrovský. Krásné na něm je, že se o něj můžete zajímat tak intenzivně, jak jen budete chtít. V Kavárníkovi vás chceme provádět těmi nejzajímavějšími a nejdůležitějšími tématy, které s kávou souvisí. Možná pro vás káva zůstane navždy pouze šálkem plným černé hořké tekutiny. Možná se ale, i díky našemu blogu, stane vaší vášní. Příjemné čtení přejí

autoři

Pokud máte připomínky, dotazy, témata, zašlete nám prosím email na kavarnik@kavarnik.cz, děkujeme!